Chráníme hodnoty, na kterých záleží

Dispečink NON-STOP 597 075 300

Program výhod

Proč vsadit na systém klíčového hospodářství

29. 11. 2022   |   Řešení, Technologie

V některých případech je třeba mít přesnou evidenci, u koho se právě vaše klíče nachází. A právě tehdy vám pomůže profesionální systém klíčového hospodářství. Zjistěte, jak funguje a v čem spočívají jeho výhody. 

Nástěnka s háčky na klíče? Ne vždy to stačí

Je vám povědomá nástěnka s háčky na klíče? Nebo v lepším případě uzamykatelná skříňka pro uložení klíčů? Někdy se jedná o dostatečné řešení pro vaše klíče. Když ale potřebujete mít naprosto přesnou evidenci o tom, u koho právě klíče jsou, a rozhodovat o tom, komu mohou být vydány, potřebujete daleko lepší řešení. A tím je právě systém klíčového hospodářství.

Jak vyplývá ze samotného názvu, jeho hlavním cílem je udržet maximální pořádek v klíčích určených pro přístup do objektů, místností a k veškerému movitému majetku vyžadujícímu klíče.

ČTĚTE TAKÉ článek Výhody a nevýhody kamerových systémů 

Co se stane s klíči v případě absence režimu klíčového hospodářství?

Zkuste si vzpomenout, zda jste už ve firmě někdy řešili tyto otázky:

Určitě mi dáte za pravdu, že výsledek je většinou spíše chaotický a v některých případech až tragický. Jsou sice výjimky, ale není jich mnoho. Oproti tomu existuje způsob, kdy je lidský faktor správy klíčů doplněn o softwarovou aplikaci nutící uživatele provádět inventarizace klíčů a díky tomu mít vše řádně zaevidováno.

Jak funguje naše softwarová aplikace pro správu klíčového hospodářství

Aplikace pro klíčové hospodářství vám přinese spoustu informací o stavu a pohybu vašich klíčů. Její členění umožňuje evidenci veškerých vstupů, zámků, klíčů a karet. Aplikace vždy dokáže určit, kolik klíčů je k určitému zámku vyrobeno. A také jaké mají označení a kde se právě nacházejí.

Námi vyvíjená aplikace vám navíc poskytne hromadu podkladů pro administraci a evidenci. Například seznamy pro inventarizaci, předávací protokoly nebo reporty v případě, že někdo nevrátil klíč včas.

S takovým seznamem pro inventarizaci si pak na jedno kliknutí vytisknete tiskovou sestavu (report) vašeho klíčového depositu (nástěnky či skříňky) a uděláte si jasno v tom, co tam je a co vám chybí. A nejen to. Pokud budete náš systém využívat správně, dozvíte se okamžitě i to, u koho ty chybějící klíče právě jsou.

Naše aplikace pro klíčové hospodářství vám nabídne například tyto agendy:

Jedinou věcí omezující 100% pořádek je již dříve zmiňovaný lidský faktor. Protože i když máte aplikaci, stále je omezena jen na data, která jí o pohybu klíčů dáte. Může se stát, že někdo vydá více klíčů, než zapíše, nebo přijme méně klíčů, než zapsal a podobně. Tento problém lze ošetřit čipy, které jsou součástí klíčenek a automaticky evidují vydané a přidané klíče, se kterými manipuluje recepce nebo vrátnice.

Existuje však ještě lepší řešení, za které si sice musíte připlatit, ale zcela se tak zbavíte závislosti na tom, aby s klíči pracoval lidský faktor. Jedná se autonomní klíčový trezor, jakým je námi dodávané řešení v podobě systému flexx a maxx německé společnosti Deister Electronic.

ČTĚTE TAKÉ článek Drátový vs. bezdrátový alarm: plusy a mínusy

Proč je nejbezpečnější klíčový trezor a jeho vzdálená správa

Protože nepotřebuje obsluhu, čímž ušetří peníze a nedělá chyby. Vydá klíče jen oprávněným osobám, vrácené klíče umístí na jejich danou pozici, umožní vám sledovat pohyby a řídit oprávnění a časové profily, ve kterých jsou klíče k dispozici. A správu můžete pochopitelně řídit vzdáleně. No a kdyby přece jen vypadl proud, má záložní napájení. A kdyby selhalo i to, lze využít speciální klíč správce k přístupu do zařízení (jako poslední možnost).

Jak takový klíčový trezor vypadá? Představte si ocelovou skříň, do které uložíte klíčenky (svazky) s klíči do uzamykatelných pozic. Celou ji zavřete a zabezpečíte elektronickým terminálem, který ovládá přístup. Pak za pomoci aplikace vzdálené zprávy nastavíte pravidla pro jejich výdej a příjem a následně už jen sledujete, jak se vše děje podle nastavených pravidel.

Nevrátí-li vám někdo odebraný klíč včas, dostanete o tom informaci. Bude-li vrácení klíčů podmínkou pro opuštění objektu v kombinaci s přístupovým systémem, ani to není problém. O klíče se tedy v tomto případě již opravdu nemusíte starat.

Příklad z praxe

Když dorazím do firmy, moje první kroky většinou směřují k našemu klíčovému trezoru. Tam se autorizuji na terminálu čipovou kartou a PINem a trezor se mi otevře. Klíče, které nejsou moje, jsou v pozicích uzamčeny. A rozsvítí se pouze pozice, ze kterých můžu klíče odebrat.

Vezmu si tedy klíčenku, na které jsou na ochranném kroužku proti vyjmutí navlečeny klíče od chodby k mé kanceláři, od kanceláře a od kontejneru se zásuvkami a skříněk. Když odcházím, dám klíče zpět do trezoru. 

Naše paní realizující úklid má také v trezoru svou klíčenku. Jsou na ní klíče jen tam, kam může mimo pracovní dobu, a to výhradně pouze v hodinách k tomu určených časovým profilem. Mimo tento časový interval jí trezor klíče nevydá ani kdyby měla čip a PIN.

Úplně stejně jsou pak uloženy i důležité klíče od našich objektů a zákazníků. Oprávnění je vyjmout mají jen určité osoby a o tom, že tak učinily, je nejen vedena evidence, ale současně i zaslán e-mail tomu, kdo je u daného klíče v reportingu nastaven.

Zjistěte o našem řešení více 

Systém se dodává ve dvou verzích:

U tohoto řešení vám můžeme garantovat, že o svých klíčích budete mít maximální přehled. Zároveň vaše klíče budou vždy tam, kde je potřebujete a v době, kdy je potřebujete mít k dispozici. Ať už se jedná o klíče od kanceláří, technologických místností, vozidel nebo rozvaděčů. Bude to prostě skvělé.

Bližší informace o naší softwarové aplikaci a klíčových trezorech vám rádi představíme osobně. Obraťte se na nás.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Získejte od nás tipy a rady do e-mailu

  • Automaticky vás upozorníme na nový článek.
  • Tipy, rady, návody pro lepší bezpečnost.
  • Získáte prémiové informace a postupy.

Odesláním souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení. Zjistěte více »

Top