Chráníme hodnoty, na kterých záleží

Dispečink NON-STOP 597 075 300

Program výhod

Proč si pořídit elektronický zabezpečovací systém pro váš domov

14. 7. 2022   |   Tipy, triky, zajímavosti

Máte doma pocit skutečného bezpečí a víte, že se vám zde nemůže nic nepříjemného přihodit? Pak je to naprosto v pořádku. Pokud to ale cítíte opačně, zbystřete. V tomto článku vám prozradíme, proč při budování svého bydlení myslet i na to, jak jej zabezpečit a chránit.  

Co je zabezpečovací systém

Elektronický zabezpečovací systém (EZS) je původní označení pro alarm určený k ochraně nemovitostí a předmětů proti vloupání a odcizení. Dnes se pro tyto systémy využívá označení Poplachové zabezpečovací a tísňové systémy (PZTS) a oproti době, kdy byly pouhým domácím alarmem, už je vše jinak. Systémy jsou snadno ovladatelné, mají podporu mobilních aplikací a staly se cenově dostupnější pro všechny.

Co umí zabezpečovací systém chránit

Moderní zabezpečovací systémy nabízejí celou řadu užitečných funkcí, které nejen ochrání vás a váš domov, ale mohou v něm zastat i funkci domácí automatizace a chytrého bydlení.

Za účelem ochrany jsou schopny rozpoznat vloupání přes dveře, okno, balkón nebo terasu. Reagují:

V případě zdravotních komplikací nebo jiné tísně lze spustit poplach jednoduchým stiskem tísňového tlačítka. Spolehlivý zabezpečovací systém neustále hlídá i sám sebe a veškeré své prvky tak, aby zaručil 100% funkčnost, popřípadě upozornil uživatele na poruchy nebo pokusy o sabotáž. Zajistí váš domov bez ohledu na to, zda-li jste doma, nebo ne. Nikdy nespí a vždy vás informuje o tom, co se právě děje.

Pokud máte chytrý telefon, můžete mít prostřednictvím aplikace vše ve svém mobilu.

Co umí zabezpečovací systém ovládat

Moderní zabezpečovací systém umí nabídnout celou řadu funkcí z oblasti domácí automatizace. Dokáže například ovládat brány a vratazapínat různé elektrospotřebiče (topení, chlazení, větrání a osvětlení). Je-li doplněn o měření spotřeby elektrické energie nebo teplotními detektory, může zařízení posloužit pro okamžitou evidenci a přehled toho, jak je na tom vaše domácnost právě teď.

Programovatelné kalendáře pak zajistí, že se vše může ovládat třeba s ohledem na to, kolik je hodin a jaký je právě den. Vy pak můžete vše ovládat z mobilního telefonu, nebo dálkovými ovladači. 

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEKJak zabránit falešným poplachům

Na co byste si měli dát pozor

Při výběru zabezpečovacího systému dávejte přednost ověřeným výrobcům, jejichž zařízení jsou spolehlivá. Jednak předejdete falešným poplachům, které vás budou jen stresovat a rozčilovat a jednak platí, že jen spolehlivý a funkční systém budete využívat. Vyberte si dodavatele, který rozumí své práci a najde vám vhodné řešení.

Zeptejte se na zkušenosti a reference. Nešetřete na sobě. Děláte to přece pro svoji ochranu a bezpečí. Zabezpečovací systémy běžně fungují 20 let a více a určitě se vyplatí investovat do kvality.

Jak časově náročná je instalace

Doba potřebná k instalaci zařízení se odvíjí od rozsahu instalace a způsobu jejího provedení. Bezdrátové zabezpečovací systémy (např. do bytu), které ke svému napájení využívají baterie, lze nainstalovat v řádu několika hodin.

Sběrnicové zabezpečovací systémy, které využívají kabelové rozvody, vyžadují pro instalaci natažení kabeláže a s tím spojené práce zaberou i několik dní. Složitější systémy si samozřejmě vyžádají více času a to nejen pro vlastní montáž, ale i následné nastavení a odzkoušení

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK10 tipů, jak udržet zloděje mimo vaši garáž

Kolik stojí zabezpečovací systém

Cena zabezpečovacího systému bytu nebo malého rodinného domu se v bezdrátovém provedení může pohybovat v rozmezí od 6 do 30 tisíc korun, a to včetně práce i použitého materiálu.

Střední systémy jsou dostupné v cenové relaci od 30 do 50 tisíc korun.

A není nic neobvyklého, když se požadavky na zabezpečovací systém přehoupnou přes hranici 100 tisíc Kč

Na ochranu vašeho domova nezůstávejte sami

Zabezpečovací systémy nabízí spoustu výhod. Na vás ale zůstává vyřešit jednu zásadní otázku. Co se stane, když vznikne poplach, a vy zrovna nebudete na příjmu? Kdo poté bude vzniklou situaci řešit?

Za tímto účelem je nejlepší využít služeb soukromé bezpečnostní služby a váš systém připojit k pultu centralizované ochranyvýjezdovou skupinou. Nechte své starosti s alarmem na profesionálech, kteří se postarají o vše potřebnou a přijedou na pomoc, když je to skutečně potřeba.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Získejte od nás tipy a rady do e-mailu

  • Automaticky vás upozorníme na nový článek.
  • Tipy, rady, návody pro lepší bezpečnost.
  • Získáte prémiové informace a postupy.

Odesláním souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení. Zjistěte více »