Chráníme hodnoty, na kterých záleží

Dispečink NON-STOP 597 075 300

Program výhod

Jak docílit klidu, pohody a bezpečí ve vašem bydlení

9. 8. 2022   |   Tipy, triky, zajímavosti

zabezpečení rodinného domu

Pocit bezpečí je v každém domově velmi důležitý. Jak nebezpečným situacím předcházet? A jakými prvky své bydlení opatřit? 

Co se vám vybaví, když se řekne bezpečné bydlení?

Když se řekne bezpečné bydlením vybaví se lidem z našeho oboru příběh podobný z monologu z filmu Na samotě u lesa: „To máte bezpečnostní folie na okna, bezpečnostní dveře, bezpečnostní kování a zámky, poplachový zabezpečovací systém, elektronická požární signalizace, kamery, strukturovaná kabeláž.“ A tak dále. Zabezpečit bydlení je totiž o celé řadě produktů a služeb

Vy se ale s největší pravděpodobností nepotřebujete a ani nechcete učit nový obor. Chcete mít doma pohodu a klid. Proto vám přinášíme několik jednoduchých zásad, které mohou vést k naprostému klidu a pocitu bezpečí u vás doma.

Víte, co nejčastěji ohrožuje klidné bydlení?

Jedná se hned o několik typů nepříjemných zážitků, a to v tomto pořadí. Na první místo jednoznačně patří požár, následovaný živlem opačné povahy, kterým je voda. Oba tyto přírodní živly působí na majetku nejvíce škod. O tom, že požár ohrožuje lidské zdraví a životy, se zde rozepisovat nemusíme.

Dalším zážitkem, o který rozhodně nestojíte, je vloupání do vašeho domova nebo na zahradu, které může přerůst v napadení a ohrožení vás a vašich blízkých.

Posledním občas se vyskytujícím problémem mohou být zdravotní komplikace spojené s potřebou rychlé reakce okolí a poskytnutí odborné lékařské péče, například u seniorů nebo osob se zdravotním postižením. Přemýšleli jste někdy o tom, že by to mohlo potkat i vás? Věděli byste, jak se proti uvedeným věcem efektivně bránit a jak jim předcházet?

SOS tlačítko - mobilní tísňové systémy

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Proč si pořídit elektronický zabezpečovací systém pro váš domov

Prevence stojí nejméně a má vysoký efekt

Nejlepší způsob, jak se vyhnout nepříjemným zážitkům, je samozřejmě chovat se tak, abyste jim předcházeli. To znamená například to, že na vaší zahradu a okolí bydlení nebudete lákat nenechavé ruce tím, že budete mít vše volně rozházené a na očích. Snažte se proto movité věci, jako jsou kola, nářadí, grily a jiné vybavení, skrýt za dům nebo do garáže.

Nevystavujete svůj domov neznámým návštěvám a zbytečně se na sociálních sítích nechlubte tím, co vše je u vás doma lesklého a nového. Obzvláště informace o tom, kdy jste a nejste doma, by se na internetu ani jinde šířit neměly.

A pro případ, že se přece jen něco stane v době, kdy nebudete doma, svěřte někomu (komu věříte) náhradní klíče od vašeho domova. Opravdu se to může hodit. Nebo můžete využít naši službu klíčový deposit.

Ochrana zabezpečovacím systémem jako nástroj pro doplnění prevence

Pokud chcete opravdu dobře zabezpečit vaše bydlení, je nejlepší variantou některý ze systémů elektronické ochrany. Ten v době vaší přítomnosti i nepřítomnosti pohlídá váš domov a v případě ohrožení požárem nebo zaplavením vodou vás okamžitě upozorní na toto nebezpečí.

Stav, kdy detektory zabránily rozšíření požáru nebo vyplavení domácnosti při úniku vody, lze popsat jako paralýzu štěstím. Nemáte představu, jak oceníte takto investované peníze v okamžiku, kdy dojde na věc. Ochrana proti vloupání do bydlení v době, kdy spíte, jste v práci nebo jinde mimo domov, vám zase zajistí to, že se takový pokus neobejde bez poplachu. A tento poplach pachatele vyruší a dá mu jen několik vteřin na plánovanou akci.

No a pokud chcete pečovat o své blízké vyžadující speciální péči na maximum, můžete využít možnost tzv. tísňových tlačítek pro přivolání potřeby ve stavu nouze. Dalo by se tedy říct, že není nad spolehlivý zabezpečovací systém.

EZS - elektronický zabezpečovací systém

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Jak zabránit falešným poplachům

Kamery rozhodně ano. Ale nejsou všemocné

Instalovat si kamerový systém za účelem ochrany bydlení bez zabezpečovacího systému je krokem, který vede spíše k prevenci a dokumentaci. Prevenci v tom smyslu, že jsou kamery vidět na fasádách a okolí nemovitosti, ale to většinou pachatele úplně nezastaví, protože se schová za šátek a kapuci.

Dokumentaci pak ve smyslu toho, že máte nějaký záznam, jak se celá věc stala a nebudete pak například před pojišťovnou vypadat jako někdo, kdo si to vykradení domu nebo rozbití oken jen vymyslel.

Záznam z kamerového systému může efektivně napomoci policii při pátrání po pachatelích. Ale i tento záznam je jen tak kvalitní, jak kvalitní jsou jednotlivé kamery (a to zejména s ohledem na noční záběry). Pokud sáhnete po kamerovém systému jako po zabezpečovacím prvku v kombinaci se zabezpečovacím systémem, můžete vytvořit velmi silnou ochranu okolí vašeho domova.

Pokud byste uvažovali o instalaci kamerového systému do interiéru vašeho domova, mějte se na pozoru. A zvažte, jestli máte opravdu jasno v tom, jak je řešeno kybernetické zabezpečení takového kamerového systému, protože to už opravdu vyžaduje vysoce profesionální dovednosti, morální zásady a zkušenosti dodavatele.

kamerový systém CCTV

Bezpečnostní centrum jako třešnička na závěr

Co budete dělat, když vám systém spustí poplach a vy právě nebudete doma? Kdo bude kontrolovat, jestli je vše technicky v pořádku a funkční? Jak se pojistíte pro případ, že budete chtít provést kontrolu nemovitosti o dovolených nebo třeba přivést náhradní klíče?

Na to všechno jsou služby naší bezpečnostní agentury jako dělané. My se tohoto úkolu rádi ujmeme a vy se nebude muset s ničím stresovat a na nic myslet. Prostě to necháte na nás a my se o vše postaráme. Právě pro to, že nám jde o váš klid a bezpečnost, si říkáme Bezpečnostní centrum.

ČTĚTE TAKÉ ČLÁNEK: Bezpečnostní centrum – vyšší úroveň ochrany a bezpečí

Navštivte náš showroom

Věděli jste, že v Havířově máme funkční showroom, ve kterém si můžete nezávazně prohlédnout jednotlivé zabezpečovací systémy a seznámit se s nabídkou našich služeb?

Zastavte se k nám na šálek kávy a popovídejte si s námi o tom, co pro vás můžeme udělat. Jsme tady proto, abychom vám pomohli s návrhem i realizací. V ideálním případě nám dejte vědět, kdy se vám to hodí, a my si na vás zarezervujeme čas.

Sdílejte článek na sociálních sítích

Získejte od nás tipy a rady do e-mailu

  • Automaticky vás upozorníme na nový článek.
  • Tipy, rady, návody pro lepší bezpečnost.
  • Získáte prémiové informace a postupy.

Odesláním souhlasíte se zasíláním obchodních sdělení. Zjistěte více »

Top