Elektronické zabezpečovací systémy


Základní princip fungování všech elektronických zabezpečovacích systému je ten, že sledují a vyhodnocují aktivity v prostředí a podle toho, zda jsou žádoucí či ne, na ně reagují. Jednou z takových aktivit může být například pohyb a reakcí může být spuštění sirény. Tak jako jsou specifická prostředí, jsou i systémy pro jejich sledování a vyhodnocování (tzv. detektory) rozděleny na různé kategorie a typy. Instalace funkčního systému začíná výběrem vhodného typu detekce. Spolehlivost se odvíjí od kvality instalace, nastavení a zajištění pravidelného servisu a údržby. Moderní systémy navíc zvládnou ovládání bran, osvětlení, topení atd.

Plotové detekční systémy

Poplach před překonáním plotu nebo až poté.

Pokud je v zájmu ochrany nezbytné reagovat na situaci, kdy se pachatel blíží nebo překonává oplocení, je na místě využít systém, které na takou situaci umí upozornit. Plotové systémy s instalují buď do země v okolí plotu nebo na vlastní oplocení. Podle typu mohou být v drátovém i bezdrátovém provedení a jejich citlivost lze nastavovat. Inteligentní systémy umí vyhodnotit, zdali s plotem pohybuje vítr nebo jej překonává člověk. Informace o této skutečnosti pak vyvolají poplach na zabezpečovacím systému nebo dohledovém centru.


Mikrovlnné, infračervené a laserové bariéry

Hlídají prostranství, kde není plot nebo rozšiřují ochranu plotem.

Tam kde není oplocení nebo je naopak potřeba navýšit jeho ochranu využíváme elektronické bariéry. Ty jsou podle svého typu schopné vytvořit virtuální zeď mezi vysílačem a přijímačem, jejichž vzdálenost může dosahovat desítky až stovky metrů. Rozdíly v jednotlivých technologiích spočívají pouze v pokrytí, přesnosti a s tím související ceně. Kvalitní systémy po nastavení reagují pouze na větší objekty jako je člověk a tím zamezí falešným poplachům.


Detektory pohybu, otřesu, náklonu

Nejlepší způsob, jak odhalit přítomnost pachatele na místě.

Nejčastěji využívanými detektory jsou právě detektory pohybu. Tyto se dodáváme pro vnitřní i vnější použití, a to v drátových i bezdrátových variantách. Velmi vhodné je použití k ochraně prostor bytů, rodinných domů, průmyslových objektu a kanceláři. V případě, že máte doma mazlíčky lze využít detektory, které je na základě tzv. imunity budou ignorovat. Detekce otřesu a náklonu najde své využití především k ochraně cenných předmětů a strojů. Jejich nejčastější využití bývá v galeriích, muzeích a skladech. Na stavbách je otřesovými detektory mimo pracovní dobu chráněn materiál a stavební mechanizace.


Detekce požáru, úniku plynu a vody

Jsou nemalé hrozby, které nemají se zloději nic společného

Zajistíme vaši nemovitost tak, abyste byli varováni nejen při pokusu o vloupání, ale současně proti hrozbám jako je únik plynu, vysoká hladina CO2 nebo například prasknutá vodovodní instalace v prádelně, koupelně nebo na WC. Jestli náš dům stojí za ochranu proti vloupání, určitě stojí za ochranu před požárem.

CO U NÁS MŮŽETE VYZKOUŠET?

Ovládání zabezpečovacích systémů, přístupových systémů a kamer od předních světových výrobců. Na vlastní oči se můžete přesvědčit o kvalitě a provedení konkrétních bezpečnostních prvků a získat tak informace vedoucí k řešení, které splní nebo překoná vaše představy.

© 2018 Defendit systems s.r.o. Všechna práva vyhrazena.Tvorbu webové stránky zajistil BINARGON.cz