JABLOTRON 100

Proč Jablotron 100?

Na začátku, když jsme začínali pronikat do tajemství trhů a produktů zabezpečovací techniky, dostávali se nám pod ruce různé systémy různých výrobců a každý z nich měl své vlastnosti a svůj věk. Pak přišel Jablotron 100 a pojem konfigurace, nastavení a správa dostali zcela jiný rozměr. Jablotron 100 byl zcela jistě revolučním systémem, který dokázal i z technicky zdatného amatéra vytvořit podnikatele s živnostenským oprávněním a schopností instalovat.

Určitě mu právem patří veškerá pozornost, kterou si zaslouží tuzemský výrobek, který udělal díru do světa.

Rozsah jeho využití

Jablotron 100 najde své využití jak pro ochranu nemovitostí soukromého charakteru, tak i menší a střední průmyslové objekty. Podle typu centrální ústředny lze využívat až 15 sekcí, což z něj dělá systém, kterým si např. v bytovém domě samostatně ovládáte 12 bytů, kočárkárnu, vstup na půdu, vstup do sklepa a levou a pravou část sklepních kojí.

Ovládání systému

Systém lze ovládat prostřednictvím klávesnic, dostupných v několika typových variantách, dále pak prostřednictvím čteček RFID čipů, dálkovými ovladači a rovněž prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu nebo jen pouhým prozvoněním z čísla oprávněné osoby.

Ovládání systému Jablotron 100 je navrženo tak, že obsluhu zvládne i malé dítě nebo člověk, který se jinak s technikou moc nekamarádí. Pomocí ovládacích segmentů, lze prostě jen zvolit požadovaný stav stiskem zeleného nebo naopak červeného tlačítka.

Jednotlivé prvky

Výrobce se vůbec nedržel u zdi, a proto je k centrální ústředně možno pořídit prakticky jakýkoliv běžně se vyskytující detektor, na který pomyslíte. Dostupné jsou vnitřní i venkovní detektory pohybu a to i v duálních dvouzónových verzích vhodných pro objekty s domácími mazlíčky. Sirény, klávesnice, čtečky karet RFID a mnoho detektorů na ochranu před požárem, únikem vody či plynu. Nakonec je důležité zmínit velmi zajímavou sekci periferií obsahující relé, termostaty a regulátory, které dokáží proměnit instalaci zabezpečovacího systému v naprosto úžasný systém s podporou pro domácí automatizaci, nebo chcete-li zajištění tzv. chytrého domu.